Úspora vody pomocou kvapkovej závlahy

Úspora vody pomocou kvapkovej závlahy

Trvalo udržateľné a pohodlné zavlažovanie záhrady

Každá kvapka vody je vzácna - a tak by sme s ňou mali zaobchádzať. Kvapkové zavlažovacie systémy, ako napríklad Micro-Drip-System od značky GARDENA, preto jedinečným spôsobom efektívne využívajú vzácnu vodu a vďaka svojmu dômyselnému princípu fungovania zabezpečujú, aby sa nič neplytvalo. Cielené a presné dávkovanie prívodu vody k vašim rastlinám zároveň zabezpečuje optimálny a zdravý rast, ako aj vysoké výnosy. A to všetko bez starostí so zavlažovaním.

Užívajte si uvoľnené leto vďaka presnému kvapkovému zavlažovaniu

Nie je pochýb, že záhradkárčenie je zábava a pomáha vypnúť od stresujúceho každodenného života. Napriek tomu je tiež celkom príjemné, keď Vás jedna či druhá nudná činnosť odbremení. A najmä počas dovolenkového obdobia sa vždy vynára otázka: Kto bude polievať moje rastliny, keď nebudem doma?"

Automatické kvapkové zavlažovacie systémy, ako je napríklad Micro-Drip-System od GARDENA, môžu aj v tomto prípade zohrať svoju úlohu, pretože sa postarajú o zavlažovanie nielen vtedy, keď ste na dovolenke, ale aj keď ste doma. Nemusíte tak so sebou nosiť krhly a máte viac času na to, aby ste si sadli, relaxovali a užívali si svoju záhradu.

Zavlažujte ekologicky a udržateľne s Micro-Drip-System

Kvapkové zavlažovacie systémy, ako je Micro-Drip-System od značky GARDENA, sú nielen mimoriadne pohodlné, ale pomáhajú aj efektívne šetriť vodu, a tak významne prispievajú k zodpovednému využívaniu vody ako zdroja. Predstavujú najudržateľnejší spôsob zavlažovania záhrady.

Tento typ zavlažovania umožňuje, aby sa voda cielene dostala ku koreňom vašich rastlín bez toho, aby sa premrhala čo i len kvapka. Na minimum možno znížiť aj odparovanie, vďaka čomu je systém Micro-Drip mimoriadne udržateľným riešením zavlažovania.

Systém Micro-Drip od GARDENA je však viac ako len kvapkový zavlažovací systém, pretože ho možno používať nielen s kvapkačmi, ale aj s rozprašovačmi, takže naozaj zabezpečí všetkým rastlinám vo vašej záhrade, na terase a na balkóne optimálne zavlažovanie.

Toto sú výhody sytému Micro-Drip od GARDENA

  • Efektívne využíva vodu a zabezpečuje, aby sa dostala presne tam, kam treba.
  • Šetrí čas a námahu tým, že eliminuje potrebu zavlažovania.
  • Je vhodný pre všetky typy rastlín.
  • Je vhodný do záhrad všetkých veľkostí, ako aj na terasy a balkóny.
  • Zaručuje zdravšie rastliny a väčšie výnosy plodín.
  • Jeho inštalácia je detsky jednoduchá.
  • Je možné ho flexibilne rozšíriť - všetky rastliny môžete zalievať jedným systémom.

Jeden zavlažovací systém pre všetky rastliny

Či už na vidieku alebo v meste, či už v záhrade, záhone, na trávniku alebo v kríkoch, či už terase alebo balkóne, systém Micro-Drip od spoločnosti GARDENA možno flexibilne prispôsobiť všetkým podmienkam vďaka mnohým doplnkom a rozšíreniam a dodá všetkým vašim rastlinám optimálne množstvo vody. Kvapkanie, rozprašovanie, dážď - pomocou jedného systému môžete zásobovať všetky svoje rastliny, od záhonov cez vane až po kvetináče, vodou, ktorá je dokonale prispôsobená individuálnym potrebám.

GARDENA Water Control umožňuje automatickú prevádzku systému Micro-Drip. Ďalšie komponenty zabezpečujú reguláciu tlaku vody a filtráciu vody.

Individuálna nastaviteľnosť jednotlivých kvapkačov, postrekovačov a roprašovačov umožňuje zalievať črepníkové a záhonové rastliny, ako aj riadky rastlín presne správnym množstvom vody v potrebných intervaloch, takže všetky vaše rastliny sú optimálne zásobované vodou - len s jedným systémom Micro-Drip. V živých plotoch a zeleninových záhonoch je možné kvapkacie potrubie nainštalovať nad alebo pod zemou, takže korene vašich rastlín budú zásobované vodou presne v správnom čase.

Sortiment Micro-Drip od GARDENA zahŕňa rôzne štartovacie sady pre zeleninové a kvetinové záhony, vyvýšené záhony, rady rastlín, živé ploty a kríky, terasy a balkóny. Tie obsahujú všetky potrebné základné komponenty pre príslušnú oblasť použitia.

Vďaka patentovanej technológii rýchleho a jednoduchého pripojenia sú jednotlivé zavlažovacie sady nielenže zostavené za krátky čas, ale možno ich aj ľahko rozšíriť o ďalšie komponenty z rozsiahleho sortimentu GARDENA. Takto si môžete vytvoriť zavlažovací systém, ktorý je šitý na mieru vašim podmienkam a rastlinám.

Kvapkové zavlažovacie systémy, ako je napríklad systém Micro-Drip od spoločnosti GARDENA, sú najudržateľnejšou formou zavlažovania a pomáhajú šetriť cenný zdroj vody. Odstraňujú tiež potrebu zdĺhavého zavlažovania a poskytujú vám viac času na oddych a radosť zo záhrady. Vďaka tomu bude leto ešte krajšie!